Το Παράρτημα ΑμεΑ Γιάννουλης (Λάρισας) “Ο Αριστεύς” του Κέντρου Κοινωνικής Πρόνοιας Περιφέρειας Θεσσαλίας επισκέφθηκε τις δομές του Κ.Κ.Π. – Π.Α.Μ.Θ. και πιο συγκεκριμένα το Παράρτημα Χρονίων Παθήσεων Καβάλας και το Παράρτημα Ατόμων με Αναπηρία Ξάνθης. Η συγκεκριμένη επίσκεψη-εκδρομή πέρα από τον ψυχαγωγικό της χαρακτήρα είχε ως σκοπό την ανταλλαγή απόψεων και προτάσεων μεταξύ των εκπαιδευτών και των εκπαιδευτριών των δομών και των δύο Κέντρων Κοινωνικής Πρόνοιας, όσο και τη γνωριμία μεταξύ των εκπαιδευόμενων. Ο Πρόεδρος του Δ.Σ. του Κ.Κ.Π. – Π.Α.Μ.Θ. κ. Σωτήρης Σωτηριάδης υποδέχθηκε τους/τις εκπαιδευτές/τριες και τους/τις εκπαιδευόμενους/ες του “Αριστεύς” και τους συνόδευσε στις εγκαταστάσεις των δύο δομών του Κ.Κ.Π. της Περιφέρειάς μας. Αντίστοιχη επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί και από πλευράς του Κ.Κ.Π. – Π.Α.Μ.Θ. στο Παράρτημα ΑμεΑ Γιαννούλης (Λάρισας) “Ο Αριστεύς”.
- Παράρτημα Χρονίων Παθήσεων Καβάλας : Ο Πρόεδρος του Δ.Σ. κ. Σωτηριάδης Σωτήρης και ο Διευθυντής του Κ.Κ.Π. – Π.Α.Μ.Θ. κ. Κλωναρίδης Ξενοφών, μαζί με τις εκπαιδεύτριες του Παραρτήματος ΑμεΑ Γιαννούλης “Ο Αριστεύς”.
- Παράρτημα Χρονίων Παθήσεων Καβάλας : Ο Διευθυντής του Π.Χ.Π. Καβάλας Γιαννουλίδης Σταύρος, η αναπληρώτριά του Μπαδαράκη Μάγδα και το μέλος του Δ.Σ. Καρνετσή Κούλα, μαζί με τις εκπαιδεύτριες του Παραρτήματος ΑμεΑ Γιαννούλης “Ο Αριστεύς” και τους εκπαιδευόμενους.
- Παράρτημα Χρονίων Παθήσεων Καβάλας : Οι εκπαιδευόμενοι/ες του Παραρτήματος ΑμεΑ “Ο Αριστεύς”, ξεναγούνται στο θερμοκήπιο του Π.Χ.Π. Καβάλας
- Παράρτημα Ατόμων με Αναπηρία Ξάνθη
- Παράρτημα Ατόμων με Αναπηρία Ξάνθη : Οι εκπαιδευόμενοι/ες των δύο Παραρτημάτων
- Παράρτημα Ατόμων με Αναπηρία Ξάνθη
- Παράρτημα Ατόμων με Αναπηρία Ξάνθη
- Παράρτημα Ατόμων με Αναπηρία Ξάνθη : Αναμνηστικό δώρο των εκπαιδευόμενων του “Αριστεύς” στην Διευθύντρια του ΠΑμεΑ Ξάνθης, κα Τέη Μαρία.