Το Π.Χ.Π.Δράμας συμμετείχε στο 1ο Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Αναπηρίας και μη I.D.F.D. στην Καρδίτσα με την ομάδα έκφρασης “Άνθεμα”. Η ομάδα “Άνθεμα” παρουσίασει παραδοσιακούς χορούς από τα Επτάνησα με τίτλο “Ιόνια κύματα” και κέρδισε το ζεστό χειροκρότημα του κοινού. Η βράβευση της ομάδας χορού έγινε από τον κο Μανούρα Αθανάσιο Πρόεδρο του Τμήματος Τροφίμων ΤΕΙ Καρδίτσας. Παρών καθ’ όλη τη διάρκεια του φεστιβάλ και ο πρόεδρος του ΚΚΠ ΠΑΜΘ Σωτήρης Σωτηριάδης ο οποίος συνεχάρη όσους και όσες συμμετείχαν στην όμορφη αυτή εκδήλωση.
Κέντρο Κοινωνικής Πρόνοιας Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης2019-08-31T13:12:57+03:0023/05/2018|Νέα - Ανακοινώσεις, Παράρτημα χρονίων παθήσεων Δράμας|